Plecak miejski – na jakie modele warto się zdecydować

Jeszcze kilkanaście lat temu plecak zarezerwowany był głównie dla sportowców i turystów, służył do przenoszenia sprzętu czy odzieży sportowej w drodze na zajęcia lub sportowy obóz. Był używany na wycieczki, krótkie wyjazdy w góry czy nad morze. Uczniowie nosili plecak do szkoły, zamiast tornistra lub torby. Dziś przeznaczenie plecaka uległo zmianie i oprócz wymiennych celów jest stylowym elementem wielu stylizacji. Plecak miejski na dobre zagościł w modzie miejskiej. Jest noszony przez osoby w każdym wieku, ponieważ różnorodność stylów pozwala na dopasowanie plecaka do stylu i charakteru właściciela.

Plecak miejski nie musi być tak duży, jak plecak turystyczny czy sportowy. Ważne, żeby miał kilka szczegółów, które będą czynić go funkcjonalnym, a zarazem pasującym do ubioru czy preferowanego stylu. Plecak powinienem pomieścić niezbędne gadżety, które są potrzebne na co dzień. Na pewno musi zmieścić portfel, telefon, chusteczki, czy istotną dla kobiet kosmetyczkę. Przyda się też miejsce na parasol, butelkę z wodą czy śniadanie do pracy. Czasami w plecaku przenosimy książki lub laptop, więc przyda się kieszeń na te przedmioty. Plecak miejski będzie idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji, ale musi być też solidnie wykonany, pojemny i uniwersalny.

Jaki plecak miejski wybrać? Na co zwracać uwagę?

 • pojemność plecaka- nie powinien być zbyt duży, aby nie obciążał kręgosłupa, musi być wygodny w czasie spacerów po mieście czy w drodze do pracy. Ważne, aby pomieścił potrzebne przedmioty, więc mini plecak tez nie będzie najlepszym wyborem. Mały plecak miejski ok. 6-12 l będzie dobry na szybkie wyjście do pracy czy zakupy. Sprawdzi się jako zamiennik torebki dla kobiet i młodych dziewczyn. Najbardziej odpowiedni będzie plecak miejski o pojemności 15-25 l, który na pewno pomieści wszystko, co jest potrzebne.
 • materiał – plecaki miejskie wykonane są z przeróżnych materiałów. Dobrze, aby materiał był wodoodporny, ponieważ pozwoli to zabezpieczyć rzeczy znajdujące się w środku przed zmoknięciem. Część plecaków wykonana jest ze skóry, sztucznej lub naturalnej. Są również modele bawełniane, które będą dobre na lato i na bezdeszczowe dni.
 • wygodne szelki – to ważne kryterium, ponieważ od tego zależy wygoda plecaka. Szelki powinny być szerokie, regulowane, tak aby można je było dopasować do naszej budowy ciała. Idealnie jakby posiadały piankowe wypełnienie, które zapobiegnie wbijaniu się szelek w ramiona użytkownika.
 • dobrze dopasowany tył – ten element również zapewni wygodę i komfort, będzie też dobrze wpływał na zdrowie kręgosłupa. Odpowiednio wyprofilowany plecak pozwoli na równomierne rozłożenia obciążenia.
 • kieszenie – dobrze dopasowany plecak powinien mieć kilka różnych kieszeni, które pozwolą na dobre rozmieszczenie przenoszonych rzeczy. Ważna jest boczna kieszeń, w której można nosić butelkę z ulubionym napojem. Kieszeń z przodu przyda się na rzeczy, które często wyjmujemy, typu telefon czy chusteczki higieniczne. Zamykana kieszonka w środku zabezpieczy portfel i dokumenty przez zgubieniem czy kradzieżą. Dla osób, które często noszą sprzęt komputerowy dobrą opcją będzie plecak z miejscem na laptop. Im więcej kieszeni w plecaku, tym lepiej. Najbardziej nowoczesne plecaki miejskie mają dodatkowe zabezpieczenia, które uchronią karty i dokumenty przed zeskanowaniem przez złodzieja. W plecaku dobrym rozwiązaniem jest też wyjście na słuchawki oraz organizer, który przyda się do przechowywania długopisów czy pióra.
 • Wentylacja pleców – plecak z wentylacją pleców to wygoda, zwłaszcza w ciepłe dni. Wentylacja może być zapewniona poprzez specjalne wyprofilowanie pleców lub siatkę oddzielającą plecy od plecaka. Zapobiega poceniu się i przegrzaniu.
 • rączka do przenoszenia plecaka – przydatny element, gdy nie chcemy w danym monecie nosić plecaka na plecach
 • dobra jakość – wytrzymały plecak będzie wyborem na lata, nie uszkodzi się po kilku miesiącach używania. Należy sprawdzić najbardziej podatne miejsca na uszkodzenia, czyli szwy i zapięcie.
 • zapięcia – mamy do wyboru zapięcia na zamek, rzepy lub zatrzaski. Najbardziej funkcjonalny jest plecak zamykany na zamek, ale wybór zależy od naszego gustu. Dobrze, jeżeli zapięcia jest dodatkowo zabezpieczone zakrytymi zakładami, gdyż zapewni to większe bezpieczeństwo.
 • naszywka wewnętrzna lub zewnętrzna – można na niej wpisać dane właściciela, dobre rozwiązanie w razie zgubienia plecaka.
 • wygląd – to kryterium pozwala dopasować plecak do osoby, która będzie go nosiła. Plecak wykonany ze skóry lakierowanej lub matowej będzie doskonałym wyborem dla eleganckiej kobiety. Może być używany zamiast torebki, pasuje zarówno do płaszcza, jak i garnituru oraz  do mniej oficjalnego stroju. Taki plecak nie powinien być zbyt duży. Dla osób młodych, które lubą się wyróżniać, świetnym wyborem plecak w intensywnych kolorach, z oryginalnymi nadrukami czy wzorami. Młodzież często wybiera plecaki jednokolorowe, często z logo producenta. Osoby lubiące naturalność i ekologię preferują plecaki wykonane z bawełny, w naturalnych kolorach. A dla osób lubiących styl militarny dobrym wyborem będzie plecak miejski właśnie z wojskowym wzorem. Ciągle modne są plecaki czarne, które pasują do każdego stylu. Może je nosić zarówno biznesmen, jak i student pędzący na uczelnię.

Wybór plecaków miejskich jest naprawdę duży. Każdy znajdzie plecak idealny dla siebie, taki, który spełni oczekiwania i będzie dobrym wyborem na lata. Wszytko zależy od tego, czego oczekujemy od plecaka. Dla jednej osoby najważniejsza będzie wygoda i funkcjonalność, a dla kogoś innego wygląd i moda.

Sporą ofertę plecaków miejskich znajdziesz na stronie naszego partnera https://backupbags.pl/